Zařizování bytu a dekorace: Jak vytvořit nadčasový prostor?

Když se řekne domácí dekorace, co pro vás znamená slovo nadčasové? Představte si útulný prostor, který obstojí ve zkoušce časem a nebude vázán na žádný momentální trend. Design, který zůstává flexibilní a krásný po mnoho let.

Jednoduše řečeno, nadčasový interiérový design vypadá skvěle, bez ohledu na to, jaký je aktuální trend. Představte si, že byste mohli provést jemné změny ve svém pokoji, abyste přijali nové trendy, aniž byste museli repasovat nábytek, předělávat nebo přemalovávat celý dům! To je důvod, proč tolik lidí usiluje o nadčasové přes trendy. Trendy přicházejí a odcházejí, někdy rychle a někdy pomaleji, a váš osobní styl se postupem času vyvíjí. Nebylo by úžasné, kdyby se vaše dekorace mohla přizpůsobit trendům a v průběhu let fungovat pro různé styly?

  1. Nábytek nejlépe s čistými liniemi

Nábytek s čistými a jednoduchými liniemi byl vždy oblíbený, a to z dobrého důvodu! Má decentní, sofistikovaný vzhled, který se hodí k většině designových stylů. Vyhněte se nábytku příliš výraznými detaily nebo neobvyklými tvary a místo toho hledejte pohodlné, dobře vyrobené kusy nábytku v neutrálním provedení. To neznamená, že váš nábytek nemůže mít žádné zdobení, jen je důležité to nepřehnat.

  1. Zvolte neutrální barvy pro stěny i nábytek

Neutrální barvy jsou nadčasové, protože fungují s jakýmkoli stylem nebo barevnou paletou. S neutrální barvou stěn můžete změnit barvu nábytku, aniž byste museli znovu malovat. Neutrální barva pohovky vám umožňuje dovolí koupit nové barevné polštáře, koberečky a doplňky, které zcela změní váš vzhled, aniž byste museli zdobit barvu pohovky. Chcete-li z barev stěn a nábytku získat maximální flexibilitu, zvolte neutrální odstíny!

  1. Výrazné barvy použité jako akcenty

Nadčasové zdobení neznamená, že nikdy nepřijmete žádné trendy! Znamená to pouze, že hlavní části vašeho designu nejsou soustředěny kolem jednoho konkrétního stylu.

Kupte si nové povlaky na polštáře s trendy vzorem, které oživí váš obývací pokoj. Přidejte novou nástěnnou výzdobu a aktualizujte dekorativní doplňky, abyste snadno přecházeli z jednoho stylu do druhého.

Mohou být snadno vyměněny, když vás přestanou bavit, nebo když nevyhnutelně vyjdou z módy. Nevím jak váš, ale náš styl se neustále vyvíjí a mění, takže se nám líbí flexibilita!

  1. Nezapomínejte, že méně je někdy více

Jedna věc je jistá, že přeplácaný vzhled není hezký v každé dekádě! Nadčasové prostory mívají čistý a přehledný vzhled. Udržujte svůj dekor jednoduchý a efektivní a odolejte nutkání zaplnit každé prázdné místo nebo prázdný roh.

Tip: Za dekorace není nutné utratit tisíce, aby udělaly velkou parádu. Existuje celá řada drobností, které dodají prostoru šmrnc a přitom vám nezruinují rozpočet. Do kuchyně to mohou být plecháčky, do obývacího pokoje zasedekorační polštáře s vtipným potiskem.

  1. Smíchejte dohromady staré a nové

Dalším tipem, jak dosáhnout nadčasového vzhledu ve vašem domově, je smíchat staré a nové kousky tak, aby váš design byl aktuální několik desetiletí. Starožitnosti se stanou „nadčasovými“, když je lze použít v moderním prostředí, a přesto vypadají skvěle! Smícháním kousků s klasickými i moderními vlivy budete moci vytvořit živý, zajímavý a sofistikovaný vzhled. Přidejte tedy vintage kousky, které máte rádi, a nebojte se je spárovat s moderními akcenty pro nestárnoucí vzhled.

  1. Některé barvy nevyjdou z módy nikdy

Existují určité barvy, které byly populární v průběhu let, i když barevné trendy přicházejí a odcházejí. Mezi tyto klasické odstíny patří neutrální (černá, krémová, béžová), tmavě modrá a tmavší odstíny zelené. Zdá se, že tyto nadčasové barvy interiérového designu nikdy nevyjdou z módy a jsou velmi bezpečnou volbou pro nestárnoucí vzhled.

  1. Používejte tradiční vzory

Použití klasických vzorů, jako jsou pruhy a květiny, může ve vašem pokoji vytvořit nadčasový vzhled. Tyto vzory jsou široce používané a oblíbené již mnoho let a představují klasický, tradiční vzhled.

  1. Nebojte se použít přírodní materiály

Dekorace domova se dlouho inspirovala přírodou, kterou vidíme kolem sebe, a není důvod očekávat, že se to v budoucnu změní. Není tedy divu, že nadčasový interiérový design často využívá přírodní materiály, jako je dřevo, kámen, koše a rostliny. Přírodní prvky jsou jedním z klíčů k vytvoření útulného a uceleného prostoru.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram