5 míst, kam lze nainstalovat perlátor a šetřit díky němu s vodou

Perlátor je jednoduché zařízení, které se montuje na vodovodní kohoutek a upraví proud vody tak, že je jemnější, provzdušněný a na jedno mytí je menší spotřeba. Nainstalovat perlátor je poměrně snadné a poradí si s tím i průměrně zdatný kutil. Kam všude se ale perlátor dá namontovat a kde s ním můžete šetřit? Přinášíme 5 tipů na místa, kde perlátor rozhodně stojí za to mít.

1.   Kuchyně

Instalace perlátoru na kohoutek v kuchyni je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak šetřit vodou při mytí nádobí. S perlátorem získáte větší mycí sílu s menším množstvím vody. Ta bude navíc příjemně provzdušněná, takže i obyčejné mytí nádobí se stane nezapomenutelným zážitkem. Ušetříte ale i při mytí rukou a proud vody vytékající z kohoutku s perlátorem bude měkčí a výrazně příjemnější.

2.   Koupelna

Instalace perlátorů na kohoutky v koupelně pomůže snížit množství vody spotřebované při sprchování, koupeli a mytí rukou. Toto jednoduché zařízení také pomůže zabránit ucpávání sprchového potrubí v důsledku usazování nečistot.

3.   Zahrada

Instalace perlátoru na všechny venkovní baterie na zahradě nebo na terase vám pomůže ušetřit vodu při zalévání rostlin nebo mytí aut a jiných velkých předmětů venku. Ušetříte i při venkovním vaření či obyčejném mytí rukou. Perlátor můžete nainstalovat také na případný vodovodní kohoutek v garáži a šetřit vodou i při čištění nářadí nebo automobilů.

4.   Firma

Perlátory se samozřejmě výborně hodí také do menších i větších firem. Nainstalujte je na všechny vodovodní kohoutky a uvidíte, že úspora vody se projeví velmi rychle. Instalace perlátoru na vodovodní kohoutky ve vaší firmě také pomůže snížit účty za vodu, což může mít pozitivní vliv na hospodářský výsledek. Zároveň díky využití perlátorů ve firmě můžete demonstrovat svůj pozitivní vztah k životnímu prostředí a dostát tak podmínkám udržitelnosti.

5.   Komerční prostory

V komerčních prostorách, jako jsou restaurace, hotely a kancelářské budovy, je nezbytné instalovat zařízení pro úsporu vody, jako jsou perlátorové baterie, aby se ušetřily provozní náklady. Jejich instalace na veřejných toaletách také poskytne zákazníkům lepší zážitek při používání těchto zařízení.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram